0532 359 25 60 - melodivet@gmail.com
Veteriner Laboratuvar

Veteriner Laboratuvar

Zeytinburnu Melodi Veteriner Kliniği bünyesinde sunulan laboratuvar hizmetlerimizin hızla sonuç vermesi, hastaya doğru tanının konulup hızla etkin bir tedavinin başlanması açısından büyük önem taşımaktadır.
Veteriner Laboratuvar
Zeytinburnu Melodi Veteriner Kliniği bünyesinde sunulan laboratuvar hizmetlerimizin hızla sonuç vermesi, hastaya doğru tanının konulup hızla etkin bir tedavinin başlanması açısından büyük önem taşımaktadır. Bu hizmetlerimiz; HEMOGRAM: Hemogram, kanda bulunan hücrelerin sayısının ve oranlarının tespiti amacıyla yapılan bir kan testidir. Kan dolaşımındaki hücrelerin kemik iliğinde üretilmesi nedeniyle dolaylı yoldan hemogram, kemik iliğinin de değerlendirilmesine olanak sağlar. BİYOKİMYA: Biyokimya tahlilleri bir kan tahlili çeşidi olup; vücuttaki madde dengesizliğini, bu dengesizliğin ne anlama gelebileceğini ortaya koymak için vardır. Kan dokusu vücuttaki her türlü fonksiyonun yürütülmesinden sorumludur. Her türlü kimyayı bünyesinde barındırdığından vücudun durumu hakkında önemli fikirler verir. Biyokimya tahlilleri en önemli kan tahlillerindendir. Yaygın olarak görülen pek çok hastalık bu test sayesinde ortaya çıkmaktadır. Genellikle metabolik ve endokrin (hormonal) bozuklukların değerlendirilmesinde kullanılır. Ayrıca yaşamsal maddelerin eksikliği ya da fazlalığı, organların nasıl çalıştığı hakkında da veteriner hekimlere fikir sunar. Bu da farklı organların kanın kimyası üzerindeki etkisinin bir göstergesidir. GAİTA ve İDRAR ANALİZİ: Gaita tahlilinde ilk olarak incelenen gaita kıvamı, rengi ve kokusu gibi fiziksel özellikleridir. Buna göre; siyah gaita mide veya daha üst sindirim sistemi seviyelerinden kanama varlığını düşündürürken; açık renkli, macun kıvamında bir gaita yağ sindiriminin bozulmasına yol açan bir safra yolları tıkanıklığını akla getirir. Benzer şekilde mukuslu gaita bakteriyel bir etkeninin neden olduğu enfeksiyona işaret ederken; taşlaşmış gaita kronik bir kabızlık olayı sonucunda meydana geleceğinden, tanıyı kabızlık yapabilecek sağlık sorunları yönüne çevirir. Gaitanın mikroskop altında incelemesinde hastanın belirtilerini açıklayabilecek bir parazit etkeninin veya parazit yumurtalarının varlığı araştırılır. Mikroskop ile tespit edilemeyecek mikroorganizmalara yönelik gaita kültürü tetkiki gerçekleştirilir. Kültürde belirli sayıda üreme gösteren, hastalık yapıcı mikroorganizmalar çoğaldığında enfeksiyon tanısı konularak buna yönelik ilaç tedavisi planlanır. Benzer şekilde kolostomi gibi cerrahi durumlarında, bölgenin kenarında gaita sızıntısı söz konusu olduğunda, enfeksiyon açısından buradan örnek alınarak kültürü yapılabilir. Tam idrar testinde yer alan parametreler; dansite, pH, Bilirubin, eritrosit, glukoz, renk, berraklık, lökosit esteraz, keton, nitrit, protein, ürobilinojen, bakteridir. Bu parametrelerin her biri gösterdiği değere göre can dostlarımızın sağlıklı olduğunu ya da olumsuz durumların olduğuna dair yönlendirme yapar.
Veteriner Laboratuvar
Veteriner Laboratuvar
Veteriner Laboratuvar
Veteriner Laboratuvar
Veteriner Laboratuvar
Veteriner Laboratuvar
MELODİ VETERİNER KLİNİĞİ Yenidoğan Mah. 48. Sk. No: 114/A Zeytinburnu / İstanbul Tel: 0532 359 25 60 E-posta: melodivet@gmail.com Web: www.melodivet.com Haftanın 7 Günü: 10.00 - 20.00 saatleri arasında hizmet veriyoruz.
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Veteriner Laboratuvar
Bizi Arayın